Witamy na stronie

Centrum Informacji Turystycznych
Orlické Záhoří

Fenoménem Podorlicka, ale také výborným tipem, kam v čase nejen letních dnů vyrazit jsou zámky na řece Orlici příhodně označované jako Česká Loira, neboť stejně jako na francouzské řece zde Divoká Orlice spojuje hned několik historických sídel. V okruhu cca 9 km se nachází hned několik hradů a zámků. Velká část z nich je navíc v rukách starých šlechtických rodů či soukromých majitelů, což je jejich dalším unikátem. Není proto výjimkou, že se zde potkáte s jejich šlechtickými majiteli. Na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí dokonce několikrát v roce provází návštěvníky svým zámkem i sám František Kinský.

Na zámku v Častolovicíchlog vás čekají útulné interiéry, park s vodní zahradou nebo dětmi oblíbený zámecký zvěřinec, na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí log pestrá škála kulturních akcí a vyhledávaná Toniova kavárna a restaurace, zámek Doudleby nad Orlicí log naopak láká na výjimečnou sgrafitovou výzdobu, farmářské trhy či Babiččin dvoreček a zámek Potštejn log vás oslní hranými prohlídkami. Vystoupáte-li poté strmými svahy na hrad Potštejn log nebo Litice log, otevřou se vám krásné výhledy do kraje.

 A komu by tato kulturní přehlídka nestačila, ať se vydá o kousek dále na Kolowratský zámek do Rychnova nad Kněžnou log, na rodné sídlo Colloredo-Mansfeldů do Opočna log nebo na Tvrz Orlici do Letohradulog.

https://www.mojeorlickehory.cz/zamky-na-orlici/ log