Witamy na stronie

Centrum Informacji Turystycznych
Orlické Záhoří

Szlak przemytników (4 km)

trasa prowadzi od pensjonatu Černá Voda (Orlické Záhoří) zgodnie z oznaczeniami tablic informacyjnych.

Na trasie znajdują się cztery elementy gry z zadaniami i miejscami do odpoczynku. Szlak wraca do pensjonatu Černá Voda (Orlické Záhoří).

Ścieżka Przemytników (4 km) biegnie od pensjonatu Černá Voda (Orlické Záhoří) i jest oznaczona tablicami informacyjnymi.

Na trasie znajdują się cztery przystanki z tematycznymi elementami zabawowymi dla dzieci oraz miejsca do odpoczynku. Ścieżka wraca pod pensjonat Černá Voda (Orlické Záhoří) tworząc pętłę.

Ścieżka dydaktyczna z Kaczką śladami szklarzy

Na długości 15 km (samochodem, rowerem i pieszo), na trasie z Deštné v Orlických horách do Orlické Záhoří (lub odwrotnie) znajduje się siedem tablic informacyjnych z informacjami o historii huty i produkcji szkła, które w przeszłości były źródłem utrzymania w Górach Orlickich. Na dole plansz zawsze znajdują się kody zawodów, które są zapisane w tabeli zasad gry.
Formularze z mapą można otrzymać w punktach informacyjnych - Orlické Záhoří i Deštné v Orlických horách. Nagrodą za skompletowany stół we wspomnianych centrach informacyjnych są szklane monety z Kačenką i Pašeráky. (W Deštné v Orlických horách znajduje się pierwsza tablica informacyjna w Muzeum, druga w restauracji Karolína, trzecia poniżej chaty Masaryka. Czwarta tablica informacyjna 1 km w kierunku od chaty Masaryka w kierunku Orlické Záhoří Piąta tablica informacyjna znajduje się prawie w Orlické Záhoří w pobliżu chaty Bedřichovka, szósta tablica znajduje się około 300 - 400 metrów od chaty Bedřichovka w kierunku mostu granicznego Bedřichovka-Lasówka, częściowo po polnej drodze. Orlické Záhoří). mianowicie. Pobierz PDF

Ścieżka dydaktyczna BEDŘICHOVKA

Długość 3 km, na trasie 8 tablic informacyjnych. Trasa jest odpowiednia dla pieszych, rowerzystów i osób o ograniczonej sprawności ruchowej (tylko tablica w Divoká Orlice nie jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich). Najlepszym punktem wyjścia jest chata Bedřichovka. Trasa prowadzi stąd dwoma odgałęzieniami - jedna prowadzi do Trčkovej, a druga do rzeki Divoká Orlica. Wróć z obu gałęzi tą samą trasą.

Ścieżka dydaktyczna WOKÓŁ DESZCZU

Trasa NS rozpoczyna się w ostatnim autobusie przy hotelu Orlice w Deštném w Górach Orlickich - Zákoutí. Dalej jedzie drogą w kierunku Šerlich i skręca w lewo w drogę do hotelu Šerlišský mlýn. Po około 500 m skręca w prawo przez rzekę Bělá na żółty szlak turystyczny i dalej nim prowadzi do grzbietu Gór Orlickich do chaty Masaryka w Šerlichu. Stąd prowadzi dalej po grzbietowej ścieżce równoległej do czerwonego szlaku turystycznego - górskiej ścieżki Jiráska - przez Park Narodowy Bukačka do skrzyżowania leśnych dróg pod Polomský kopec. Tutaj jest NS skręć w prawo do Vrchmezí. Od skrzyżowania pod Polomský kopec dalej leśną drogą do rezerwatu przyrody Sedloňovský vrch, a następnie tą drogą wokół Sedloňovskiego Czarnego Krzyża. Na drugim ostrym zakręcie w prawo skręca w lewo na niebieski szlak turystyczny i wraca do Deštné w Górach Orlickich, gdzie kończy się w środku wsi przy kościele na przystanku autobusowym.

Długość: 15 km

Bajkowy szlak Kačenčina

v Deštném v Orlických horách • Ścieżka Bajkowa Kraina Kasieńki – Deštné v Orlických horách • Kathy’s fairytale trail in Deštné v Orlických horách • Katkas Märchenweg in Deštné v Orlických horách https://www.destne.info/kacencinastezka/log, https://kacencinastezka.cz/#/mapa/all Kačenčina pohádková stezka

Bajkowe trasy w bajkowym królestwie Kačenciny

http://orlickehory.eu/kacenka/index.php/pohadkove-trasy Pohádkové trasy v Kačenčině pohádkové říši

Ścieżka dydaktyczna grzbietem GÓR ORLICKICH

Długość 17 km (wariant rowerowy 19 km), na trasie znajduje się 11 tablic informacyjnych. Szlak realizowany jest w dwóch wariantach. Wędrowcy przechadzają się na całej długości czerwonym szlakiem grzbietowym, rowerzyści jeżdżą mniej więcej równoległą drogą asfaltową. Przebieg trasy: Šerlich… Velká Deštná… Pěticestí… Siodło Mezivrší

Ścieżka edukacyjna BRAMA WIEJSKA

Długość 3 km, na trasie pierwotnie ustawiono 22 tablice informacyjne, dwie trybuny uległy zniszczeniu po katastrofie śnieżnej 2005/06. Szlak jest odpowiedni dla turystów pieszych. Rowerzyści mogą ją minąć na odcinku od Klášterec do Pašerácká lávka. Od kładki dla pieszych do mostu na Zemská brána ustawa o lasach zabrania rowerzystom wchodzenia do lasu z drogi, a objazd prowadzi wokół Orlické chaty. Ścieżka jest dwukierunkowa, jej początek znajduje się przy moście przy Zemskiej Bramie lub na granicy Obszaru Chronionego Krajobrazu nad Klášterec nad Orlicí.