Witamy na stronie

Centrum Informacji Turystycznych
Orlické Záhoří

Kościół św. Jana Chrzciciela Orlické Záhoří - późnobarokowy kościół z lat 1754–1763, poprzedzony drewnianym kościołem, wzmiankowany już w 1612 r. Kościół jest jednonawowy, prostokątny z zaokrąglonymi narożnikami. Graniastosłupowa wieża sąsiaduje z prostokątnym prezbiterium. Można zobaczyć freski z drugiej połowy XIX wieku. Wnętrze kościoła jest barokowo-klasycystyczne, pochodzi z około 1770 roku. Ołtarz główny z rzeźbami św. Jan Nepomucký, Zikmund, Václav i Vojtěch to ciekawy dokument poświęcony kultu czeskich świętych narodowych na zgermanizowanej granicy. Widzimy tu również mały obraz Madonny z Dzieciątkiem.

W nawie znajdują się dwa pseudoromańskie ołtarze. W kościele znajduje się stała ekspozycja historii szklarstwa oraz całoroczna wystawa fotografii, kościelna wieża widokowa z ekspozycją na poddaszu jest już otwarta, czynna zgodnie z działalnością Centrum Informacyjnego.

www.orlickezahori.eu Orlické Záhoří
https://www.neratov.cz/navstivte-neratov/pro-poutniky/bohosluzby Rozpis bohoslužeb

Otevírací doba Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří Kostel, Orlické Záhoří